Zadzwoń: 606 980 855

Napisz: monika.osinska@meababywearing.pl

Idealna chusta do nauki noszenia dziecka

Idealna chusta do nauki noszenia dzieckaCzy chcecie poznać przepis na idealną chustę do nauki noszenia?

Dziś post dla ścisłowców – będzie w punktach, krótko i na temat.

  1. Idealna chusta musi być dobrana DLA WAS. Dobieramy ją zarówno dla rodziców jak i dla dziecka! Jeśli zakładamy, że nosimy od noworodka to szukamy chusty dla noworodka. Jesli zaczynamy ze starszym maluszkiem to dostosowujemy ją do wagi dziecka i preferowanego wiązania. Ale nie zapominajmy, że dostosowujemy ją też do RODZICA! Inny komfort noszenia mają osoby drobne a inny z odrobina ciałka.
  2. Idealna chusta na początek powinna być BAWEŁNIANA. Bawełna jest najbardziej uniwersalna i praktyczna. Można ja prać, prasować a nawet „gotować” w pralce. Nie straszny jej deszcz i nadmiar promieni słonecznych. Jest miękka i pozwala łatwo nauczyć się współpracy z materiałem!
  3. Idealna chusta dobrze jeśli ma GRADACJĘ KOLORÓW! Nauka wiązania polega na dociąganiu chusty w sposób precyzyjny poszczególnych pasemek materiału – jeśli wiemy gdzie szukac luzu łatwiej będzie nam korygowac początkowe błędy.
  4. Idealna chust do nauki musi mieć ODPOWIEDNIĄ GRAMATURĘ. No i tu patrz punkt pierwszy. Jesli uczymy się z noworodkiem możemy z powodzeniem sięgac po chusty najcieńsze (od 180 do max 280g/m2). Jeśli już nasz smerf ma 6 i więcej kilogramów warto podniść granice gramatury do około 240g/m2 nawet do 300.
  5. Idealna chusta do nauki, zeby wogóle chciało nam się uczyć musi się nam PODOBAĆ! My baby uwielbiamy czuć się piękne 🙂 chusty szalenie nam w tym pomagają 😀

Pogodzenie tych cech nie należy do najłatwiejszych zadań rodzica dlatego w tym celu przyda się wam oparcie w fachowej radzie doradcy noszenia. Ja jestem do waszej dyspozycji w grupie doradczej „Start do chustonoszenia

Stworzyłam też dla was specjalną kategorię w moim sklepie – „Pierwsza chusta” to dział gdzie nie znajdziecie chust, których sama bym wam nie poleciła!

Dodaj komentarz

Daj się zapisać na mój Newsletter

Dodaj mnie do Newslettera (możesz się wypisać kiedy tylko zechcesz)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłki Newslettera