Wybieramy Nosidełko!

Zbieram w jedna całość największą bazę informacji o różnych typach nosidełek, tych regulowanych i ergonomicznych. Każyd opis będzie zawierał te minimalne 5 punktów o których wspominałam Wam w tym materiale:

 1. Zakres rozmiarów dla jakich dedykowany jest dany model
 2. Pas biodrowy – jego regulacja, zabezpieczenie … w końcu od niego zależy to czy twoje dziecko jest bezpieczne i czy tobie wygodnie się nosi.
 3. Pasy naramienne – czy są wygodne jak się regulują …
 4. Sposób regulacji panela, zakres regulacji i łatwość zmiany ustawień.
 5. Dodatki i akcesoria takie jak woreczek, kapturek czy kieszeń na drobiazgi.

W moim sklepie nosidełka znajdziesz w tym miejscu


LennyLamb LennyUp

 1. Nosidełko jest dedykowane dzieciom noszącym rozmiar od 68 do 104 (mniejsze dzieci tylko w szczególnych wypadkach i wyłącznie pod kontrolą doradcy)
 2. Pas biodrowy miękki profilowany (szerokość od 14 do 9 cm, długość od 68 do 140cm). Pas utrzymuje swój kształt i nie zwija się przy zmianie regulacji szerokości panela! Klamra trzypunktowa z zabezpieczeniem
 3. Pasy naramienne szerokości 8 na 3cm super wypełnione, odpinane (można zapinać na krzyż) klamra przypinana w jednym punkcie panela, regulowana w obu kierunkach. Pas piersiowy regulowany na klamrach na odcinku ok 12cm
 4. Panel reguluje się za pomocą rzepy w dolnej części na specjalnym dodatkowym pasku parcianym z podziałką (moim zdaniem nie do końca oddająca wiek dziecka) w zakresie 16-42cm. Szerokość w górnej krawędzi panela – w obrębie obręczy barkowej – reguluje się za pomocą płynnie pracującej klamry – duży plus za tą właśnie regulację zakres 22 do 39cm. Wysokość reguluje się również z za pomocą klamerek usytuowanych na pasach naramiennych w zakresie 30-40 cm.
 5. Z dodatków mamy kieszonkę na drobiazgi na pasie biodrowym zapinaną na rzep, kapturek jest odpinany.

Nosidełka LennyUp w sklepiej znajdziesz tutaj


Fidella Fusion Toddler 2,0

 1. Zakres rozmiarów – fidelle regulujemy od rozmiaru 74 do 104 (taki spory trzylatek)
 2. Pas biodrowy – bardzo mieciutki, lekko taliowany, nawet po lekkim sfałdowaniu bardzo komfortowy!. Pas reguluje sie od 58cm do ponad 150!! Posiada genialne nakładki – poduszeczki (2szt) dzięki czemu jest szczegolnie komfortowy bo parciany pas jest odsuniety od ciala!
 3. Pasy naramienne – odpinane szerokości ok 9cm i grubosci ok 2 cm. Dobrze trzymają kształt, świetna regulacja pasa piersiowego!. Możliwośc dwupunktowego wpięcia w panel na wysokości środka panela i pod nóżkami.
 4. Regulacja za pomocą troczków wiązanych. W dolnej części panela od 14cm do 45, wysokość od 31 do 43cm
 5. Kapturek wszyty na stałe, osłonki na pas biodrowy. Już niedługo na meababywearing.pl

Nosidełko ergonomiczne Little Frog

 1. Nosidełko jest dedykowane dzieciom noszacym rozmiar od 62 do 92 (mniejsze dzieci tylko w szczególnych wypadkach i wyłącznie pod kontrolą doradcy)
 2. pas biodrowy jest wypełniony pianką o grubości niecałego centymetra. Jest sztywny ale przyjemny w noszeniu (szerokość ok 11cm, długość od 65 do 140cm). Klamra trzypunktowa z zabezpieczeniem!
 3. Pasy naramienne genialnie wypełnione szerokości 8×2,5cm , odpinane (można zapinać na krzyż) klamra przypinana w jednym punkcie panela, regulowana w obu kierunkach. Pas piersiowy regulowany na klamrach na odcinku ok 20 – 25cm
 4. Panel reguluje się za pomocą rzepy w dolnej części na specjalnym dodatkowym pasku parcianym. Producent podaje regulacje od 30 do 40 cm ale spokojnie można ułożyć maluszka który ma niespełna kilkanaście cm rozstawu kolanek. Szerokość w górnej krawędzi panela – w obrębie obręczy barkowej – reguluje się za pomocą gumki , regulacja ta nie jest jakaś imponująca ale przy małych dzieciach sprawdza się super a przy większych wogole nie jest już potrzebna. Wysokości zasadniczo nie regulujemy bo nosidełko jest dość krótkie – 30cm jednak dzięki trochę innej budowie kapturka możemy wydłużyć panel o około 10 cm.
 5. Kapturek jak wspominałam wszyty jest na stałe, nie ma również żadnych szczególnych dodatków. A jeśli czytasz ten opis i chcesz przy zakupie dostać workoplecak gratis napisz w komentarzu do zamówienia YouTube worek – dorzucę go do twojego zamówienia pod warunkiem, że nosidełko będzie u mnie na stanie 🙂

Nosidełko ergonomiczne Little Frog Toddler PLUS

Wszystko co musisz wiedzieć o tym nosidełku
na dzień dzisiejszy nosidło dopiero czeka na wejscie do sprzedaży jednak jesli bardzo go chcecie – piszcie do mnie … da się coś z tym zrobić!
kiedy pojawi się w sklepie zaraz wkleję Wam link!

A teraz parę słów o tym produkcie

 1. Nosidełko jest dedykowane dzieciom noszacym rozmiar od 92 do nawet 128
 2. pas biodrowy jest wypełniony pianką o grubości około centymetra. Jest sztywny ale przyjemny w noszeniu (szerokość ok 11cm, długość od 65 do 140cm). Klamra trzypunktowa z zabezpieczeniem!
 3. Pasy naramienne genialnie wypełnione szerokości 8×2,5cm , odpinane (co bardzo pomaga przy wkładaniu malucha na plecy!) klamra przypinana w jednym punkcie panela, regulowana w obu kierunkach. Pas piersiowy regulowany na klamrach na odcinku ok 20 – 25cm
 4. Panel reguluje się za pomocą rzepy w dolnej części na specjalnym dodatkowym pasku parcianym. Regulacja jest imponująca bo sięga aż 52cm! Wysokość regulujemy za pomocą klamry pasa naramiennego – proste i skuteczne rozwiązanie!
 5. Kapturek zapinany jest 3 napami – trzyma się super. W pakiecie nie ma woreczka ani innych dodatków – to produkt na specjalne potrzeby ale jeśli chcecie napiszcie mi w komentarzu ze chcecie worek na pewno da się coś z tym zrobić!

CZY TKANINA MA ZNACZENIE? – szybka odpowiedź na pytanie


No i problem rzeka – czy w nosidełku można nosić dzieci niesiedzące?


Małe sprostowanie od Agnieszki Słoniowskiej na którą powołałam się w tym filmie! „Przytaczasz informacje, że wystarczy, żeby dziecko pracowało mięśniami po skosie ale dalej mówisz: „ja skojarzylam ten etap z tym kiedy dziecko zaczyna się przewracac…” no i dobrze skojarzylaś, bo ja owszem mówiłam o pracy po skosie ale ona pojawia się powyżej 5 miesiąca w momencie jak dziecko się przetacza z pleców na brzuch i z brzucha na plecy i LEŻY SAMO na boku skracajac i wydłużając odpowiednio strony tułowia. Czyli uruchamiają się reakcje prostowania – wydłużanie i skracanie.”