Zadzwoń: 606 980 855

Napisz: monika.osinska@meababywearing.pl

Nosidełka na lato i w podróży

 Kiedy temperatura wzrasta, a na naszym czole pojawiają się kropelki potu, to nieuchronny znak, że nadeszło lato. Chociaż dla wielu z nas to uwielbiana pora roku, dla dziecka w nosidełku często oznacza dyskomfort spowodowany zbyt wysoką temperaturą. Jak więc pomóc zarówno maluchowi, jak i sobie podczas letnich upałów? Co zrobić, aby dziecko chciało korzystać z nosidełka, ale było mu komfortowo i wygodnie? Jest na to kilka sposobów!

Warto zacząć od tego, że firmy produkujące nosidełka radzą sobie z tym problemem w różny sposób. Chociaż ich oferta zazwyczaj się różni, stosują one podobne metody, aby ulepszyć swoje produkty i wzmocnić asortyment. Komfort termiczny dziecka i osoby noszącej je w nosidełku jest latem niezwykle ważny. Jego brak może powodować wiele negatywnych skutków. Od czego więc zacząć? Jakie nosidełko wybrać?

 

Materiał – rzecz święta!

Panel nosidełka zazwyczaj składa się z dwóch warstw materiału. Podtrzymują one plecki i pozwalają zachować odpowiedni ich kształt. Aby zapewnić dziecku maksymalny komfort termiczny, materiał ten nie powinien być gruby. Popularne są więc nosidełka bawełniane, ale czy tylko? Na rynku coraz większym zainteresowaniem cieszą się te z domieszkami, które tylko potencjalnie mają zapewnić dziecku większy komfort termiczny. Im materiał jest cieńszy, a splot luźniejszy, tym nosidełko będzie bardziej przewiewne. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się nosidełka wykonane w 100% z lnu. Bezkonkurencyjne są tutaj modele Kavka czy Lennylamb, ale świetnie radzą sobie również Everyslings czy Little Frog. Jeśli nie len, to warto też pokusić się o nosidełka z domieszkami jedwabiu, czy wełny. Dostępne są one w ofercie Lenny Lamb, jednak te drugie to już najwyższa półka cenowa. Wśród popularnych wyróżnić można także nosidełka z domieszką włókien bambusowych: takie mamy w ofercie Kavki czy Zafiro Smart 2.0. Bambus doskonale pierze się na niskich obrotach w przeciwieństwie do wełny czy jedwabiu, które należy prać ręcznie!

 

A gdyby tak wykorzystać siateczkę?

W 2019 roku LennyLamb wypuścił serię nosidełek o modelu LennyUpgrate, szyty z siateczkowym panelem. To był strzał w dziesiątkę! Z siateczki wykonany jest zarówno panel, jak i kapturek. 

Dzięki siatce nosidło jest przewiewne i wcale nie jest stworzone tylko na upały. Możemy założyć je również w chłodniejszy dzień, a żeby dziecku było cieplej, wystarczy dodatkowa warstwa cieplejszej bluzy. Nosidełka z siateczką w swojej ofercie ma również Tula, Lenny Go oraz Kinder Hop. Siatka materiałem chustowym nie jest, ale pracuje pięknie i bardzo ładnie się układa, zarówno na maluchach, jak i na starszych dzieciach.

 

Uniwersalne rozwiązania

Często szukacie rozwiązań budżetowych i uniwersalnych. Z pewnością należą do nich nosidła szyte z tkanin o luźnych splotach, np. seria basic z LennyLamb. Szyte są one ze splotów jodełkowych, które dosyć dobrze przepuszczają powietrze. Nie są to sploty bardzo zwięzłe, przez co oddychalność tej tkaniny jest znacznie lepsza.

a teraz kilka Live hacków na upały jak macie już swoje nosidełka!

Macie już nosidełko i szukacie sposobu jak poprawić komfort swój i dziecka?

  1. Unikajcie noszenia dziecka na gołą skórę w nosidełku. Podczas noszenia, poci się zarówno dziecko, jak i osoba nosząca je. Wówczas pot staje się nieprzyjemny i może powodować odparzenia poprzez pocieranie skóry o skórę. Proponuję aby pomiędzy dzieckiem, a nami,  położyć bambusową pieluszkę, która wchłonie wydzielany pot. Można ją też zwilżyć, co z pewnością przyniesie ogromną ulgę dla maluszka.

  2. Mata chłodząca – daje komfort termiczny. Jej zadaniem jest odebranie namiaru ciepła w miejscu styku z ciałem. Nie działa to jak przykładanie lodu, ale wyraźnie można poczuć różnicę w temperaturze. Najlepiej zastosować na brzuszku lub na plecach dziecka, zwłaszcza jeśli nosidło jest z twardej, mało przepuszczalnej tkaniny. Mata działa ok. 3-4 godzin i potem potrzebuje się zregenerować.

  3. Nowością na rynku jest wkładka z wełny merynosa i siatki dystansowej (już niedługo w ofercie Meababywearing.pl) wkładka ta daje komfort termiczny zarówno przy ciele noszącego jak i przy ciele dziecka dzięki materiałowi z termoregulacyjnej wełny a siatka dystansowa odprowadzi na bok nadmiar wydzielanego przez nas ciepła.

  4. Nie zapominajcie o osłonie głowy i oczu malucha! Czapeczki z cienkiego muślinu lub Lnu są najlepszym sposobem na termoregulację a Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV400 i polaryzacją zapewnią ochronę dla oczu

 

Kilka przydatnych filmów!

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
0