Cykl “Poznaj chustę” to odkrywanie chustonoszenia krok po kroku.
Budzi wiele kontrowersji, przypisuje sie jej moc noszenia słonia! Gramatura chusty – jak ugryźć ten temat i czy to co o niej myślicie to tak naprawde prawda ?? Myślę, że ten post może wam ciut rozjaśnić ale najważniejsze aby uświadomił wam, że to nie GRAMATURA nosi a dobrze zawiązana chusta. I to od jakości wiązania zależy to czy w danej chuście będzie nam wygodnie! Czytajcie tutaj i wszelkie wątpliwości piszcie w komentarzach.
Zanim zaczniemy wybierać chustę kółkową warto mieć na podorędziu szybką odpowiedź na pytanie “po co ci druga chusta?” Pomijając oczywistą absurdalność tego pytania – bo to tak, jakby zapytać po co ci druga torebka – musimy wiedzieć w jakich sytuacjach najczęściej potrzebujemy używać chusty kółkowej. Te odpowiedzi znajdziemy Tutaj!
Jakie są składy chust. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i czy aby napewno potrzebujesz czegoś więcej niż bawełna? Zobaczymy jednak najlepiej podążać za sercem 😀 Na mode przyjdzie jeszcze czas :D.
Post o domieszkach powinien pomóc wam stawiać pierwsze kroki w chustowym świecie.
Wybór wiązania to jeden z ważniejszych kroków w naszym starcie do chustonoszenia. Od tej decyzji zależy właśnie wybór rozmiaru chusty oraz tak naprawdę to czego i jak uczymy się na początku. Jeśli chcecie poznać różnice między tymi wiązaniami i podjąć swoją decyzje – te
Trzecia część poznawania chusty to odpowiedz na pytanie jakiego rozmiaru chusty potrzebujemy, zeby odpowiednio ją wykorzystać w noszeniu naszego malucha. Dobór rozmiaru to komfort. Za długa będzie problematyczna w poruszaniu się, za krótka – no cóż nie zawiąże się wcale albo wymagać będzie pewnych “kombinacji” (w końcu nie ma rzeczy niemożliwych). Drogie Panie – Drodzy Panowie nie oszukujmy się! ROZMIAR MA ZNACZENIE!
n post jest dla Was!
W drugiej części poznamy podstawowe różnice pomiędzy chustą długą a kółkową. W kilku zdaniach powiemy kiedy i w jakich sytuacjach stosujemy to lub inne rozwiązanie i maksymalnie uprościmy tą część rozmyślania kiedy zastanawiamy się jaka chusta dla nas będzie najlepsza. Zatem RODZAJE CHUST czyli jaka chusta dla kogo i w jakiej sytuacji!
Każdy początek nowej przygody wzbudza w nas pewien lęk ale też pewną ciekawość, a ciekawość każe nam szukać rozwiązań takich, które pozwolą nam spróbować tego nowego. Dlatego ten post rozpoczyna ciekawą przygodę jaką jest chusta. Poznacie tajemnicę, jaką ona przynosi i odkryjecie, że to co czasem wydaje się trudne poznane staje się bardziej ludzkie 🙂 No to NA DOBRY POCZĄTEK – Witamy w naszym świecie maluszku
Troszkę wiedzy czyli posty, które gdzieś już się pojawiały a ciągle nie tracą na swojej wartości
Tego posta napisałam daaawno temu, ale ciągle do niego wracacie dlatego w końcu zawitał i na blogowej stronie Mea. Pielęgnacja chusty, to w sumie nic trudnego a jednak płacąc za chustę w końcu niemałe pieniądze chcemy, żeby była zawsze piękna i użyteczna. Zapraszam zatem do lektury i komentowania!
Od tego z jaką chustą zaczniemy naszą chustową przygodę zależy to czy tak naprawdę pokochamy się nosić. W tym poście macie 5 najważniejszych punktów na co zwrócić uwagę przy wyborze tej chusty, z którą będziemy startować zatem zapraszam!
Jeśli wiemy kiedy zacząć warto też wiedzieć jak długo nosimy i na jak długo przyda nam sie chusta. Post Kiedy Skończyć to tak naprawdę troche informacji właśnie o tym do czego używamy chusty przy starszym dziecku. MIŁEGO CZYTANIA
Post pokazujący, że niezależnie jak duże jest twoje dziecko – możesz spokojnie zaczynać chustonoszenie. Pokazuję tu powody dlaczego na poszczególnych etapach rozwoju malucha sięgacie po chustę. ZAPRASZAM
Jeden z najważniejszych wpisów edukacyjnych o nosidłach i wisiadłach. Pokazuje w nim jedna ważną rzecz – nie patrzcie w ciemno na to, że tak mowia reklamy i to opisał producent. Wysil się i poszukaj rzetelnych informacji zanim kupisz dla dziecka produkt, który potem będzie miał wpływ na jego zdrowie. ZAPRASZAM DO LEKTURY.