Zadzwoń: 606 980 855

Napisz: monika.osinska@meababywearing.pl

Dobry Start Dziecka – wrażenia po szkoleniu a Agnieszką Słoniowską

Kiedy na moje konsultacje przychodzą rodzice z maleństwem – jestem doradcą noszenia dzieci … wiadomo rozmowa z podstawowych kwestii związanych z chustami szybko schodzi na realia zupełnie innego życia z maleństwem pod wspólnym dachem. Potrzeba posiadania dodatkowej pary rąk w postaci chusty wynika z tak wielu kwestii, że dotarcie do sedna często zajmuje nam kilka chwil. Rozmawiamy nie tylko o noszeniu … przyglądam się jak rodzice trzymają swoje dziecko, jak mama układa je do karmienia, Wtedy wiem, że chusta TO ZA MAŁO!

W takim razie co dalej?

Pierwszy rok życia dziecka to tak naprawdę przepaść w jego rozwoju. Najdrobniejsze szczegóły mogą tu mieć przeróżne konsekwencje dlatego zmobilizowałam siły. Pracując z rodzicami wiedziałam, że oprócz mojego rozwoju jako doradca noszenia dzieci potrzebuję pójść również w innym kierunku – w kierunku poprowadzenia rodziców ścieżką prawidłowego rozwoju ich dziecka.

Wiedziałąm doskonale czego mi trzeba jednak specyfika mojego funkcjonowania w pracy, w domu i w życiu wogóle powodowała, że pewne rzeczy były mało realne. No ale jak nie potrafił Mahomet przyjść do góry, to Góra przyszła do Mahometa. Tylko tą wycieczkę “Góry” na Śląsk to se ten Mahomet musiał zorganizować!

Tak powstała idea ściągnięcia do Rybnika Agnieszki Słoniowskiej. Aga już od wielu lat prowadzi kursy z pielęgnacji neurorozwojowej w pierwszym roku życia dziecka.

Co zatem dał mi ten kurs? Na to pytanie w jednym zdaniu nie da się odpowiedzieć. Dla mnie to przede wszystkim otwarte oczy. Skupienie swojej uwagi na dziecku i nieingerowanie z butami w naturalny rozwój. To stworzenie warunków do relacji z dzieckiem i rozwój poprzez bezpieczeństwo.

Ale czy tylko?

Mnie to szkolenie też otwarło oczy ale nie tyle na moją relację z dziećmi (choć to też). Obserwując rodziców widzę, jak wiele pracy jeszcze trzeba włożyć w to, aby poczuli się oni komfortowo w swojej nowej roli. Żeby mama doceniała to, że jest mamą a niekoniecznie z dnia na dzień stawała się “Matką Polką Wszechogarniającą”. Żeby tata odkrywał swoją moc do wspierania mamy w tych pierwszych tygodniach i miesiącach (słynna triada -> film poniżej) kiedy razem uczą się nowych ról. Kiedy z JA, TY, ONO powstaje MY RAZEM!

Jaki morał po podstawowym szkoleniu z Dobrego Startu Dziecka? W tym kierunku chcę iść. Chcę pomagać rodzicom nie tylko uwalniać ręce, ale również dawać im poczucie świadomości sprawczej.

To od Was kochani rodzice i od Waszego postępowania zależy to jak będzie rozwijało się Wasze dziecko! A ja postaram się Wam w tym pomagać! Zatem jakie plany na przyszłość?

Agnieszko kiedy kurs rozwijający na śląsku??

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
0