Kiedy odbędzie się webinar?

4 sierpnia 2022

czwartek

godzina 20:30

O czym będzie webinar?

Na webinarze będę rozmawiała z autorką książki “Magia chusty” Moniką Kamińską oraz jej pomysłodawczynią i właścicielką Wydawnictwa Podskoki Martą Słocińską.

Porozmawiamy o tym skąd pomysł na taką książeczkę i dla kogo jest ona dedykowana. 

Książka jest krótka, przeznaczona dla najmłodszego czytelnika, ale porusza liczne ważne tematy – znaczenie bliskości dla relacji w rodzinie, społeczną akceptację noszenia dzieci czy potrzebę akceptacji u starszego dziecka, gdy pojawia się młodsze rodzeństwo.

Dlaczego warto się zapisać?

Spotkanie dostępne będzie dostępne na moim kanale YouTube i na stronie Facebookowej ale … 

1. Zarejestrowane osoby otrzymają link i kilka przypominajek, żeby tego spotkania nie przegapić!

2. Wśród zarejestrowanych uczestników spotkania zostanie wylosowany jeden – darmowy – egzemplarz książki. 

Co wyróżnia książkę?

pierwsza pozycja na rynku o noszeniu w chuście skierowana do dzieci

przeznaczona dla wąskiej, lecz sprecyzowanej grupy odbiorców

napisana przez znaną autorkę książek dla dzieci – Monikę Kamińską

wyjątkowe, barwne i ciepłe ilustracje wykonane przez Katarzynę Pałac

pierwsza część z planowanej serii „Blisko” dotyczącej codzienności dzieci wychowywanych bliskościowo

pamiątka przygody z noszeniem w chuście

konsultowana merytorycznie z doradcą noszenia w chuście

uniwersalna pod względem wiekowym – ze względu na kartonową formę dostępna już dla dzieci około 1. roku życia

wspierająca starsze dzieci w momencie pojawienia się na świecie rodzeństwa

liczne patronaty medialne związane ze światem chustowym: Lenny Lamb, Kavka, Monika Osińska-Żabka, Przy Tobie, Marta Sitnik, Centrum Noszenia, dziubdziak.pl, wNaszejBajce.pl

Liczba stron: 16 | Wymiar: 170 x 190 mm | Kategoria wiekowa: 1-5 lat

Grupa docelowa

„Magia chusty” to kartonowa książka przeznaczona dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Skierowana jest do maluchów, które są noszone na co dzień, jak i dla starszaków, które tylko to wspominają. Książka ułatwia dzieciom przygotowanie na pojawienie się w domu młodszego rodzeństwa. Tym samym grupą docelową są rodzice niemowląt i przedszkolaków, ze średnich i dużych miast, zainteresowani rozwojem dziecka, bliskościowym wychowaniem, noszeniem dzieci w chustach i nosidłach, prawidłową pielęgnacją niemowląt, w szczególności kobiety (25–40 lat).

Główny wątek

Bohaterami książki są kilkuletni chłopiec, jego maleńka siostra oraz mama, która pewnego dnia przypomina sobie o chuście leżącej w szafie. Chłopiec opowiada jak od tego momentu zmieniło się ich życie, co dobrego przyniosła chusta, ale też jakie pojawiły się wyzwania. Wspomina też jakim doświadczeniem jest dla dziecka przebywanie w chuście i zdradza, że sam czasem też z niej korzysta na różne sposoby. Książka jest krótka, przeznaczona dla najmłodszego czytelnika, ale porusza liczne ważne tematy – znaczenie bliskości dla relacji w rodzinie, społeczną akceptację noszenia dzieci czy potrzebę akceptacji u starszego dziecka, gdy pojawia się młodsze rodzeństwo.

Tylko na początku sprzedaży!

Dwustronna zakładka - ze zdjęcia obok - w gratisie.

Kim są Autorki?

Autorką tekstu jest pisarka Monika Kamińska. Debiutowała w 2018 roku książką „Kuku i historia pępka” (wyd. Mamania), która została wpisana na listę „BIS” w konkursie „Książka Roku 2018” Polskiej Sekcji IBBY. Autorka książek o Niedźwiadku (wyd. Dwukropek), nagrodzonych w konkursie „Świat przyjazny dziecku 2021/2022”. Stypendystka programu „Fundusz Popierania Twórczości”, organizatorka konkursu literackiego dla dzieci „Młodociani pisarze”.

Ilustracje stworzyła Katarzyna Pałac. Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania ilustratorka. Inspiracje czerpie głównie z otaczającej ją rodzinnej, macierzyńskiej codzienności. Jej głównym narzędziem pracy są akwarele. Kasia tworzy ilustracje na kartki okolicznościowe, plakaty i inne produkty stworzonej przez siebie marki Cotenien.

Kim jest Wydawnictwo?

Wydawnictwo Podskoki powstało w 2021 roku, a „Magia chusty” to jego druga książka. Pierwsza, wydana w lutym 2022, to „Jak leczyć Pluszaki? Porady doktora Lenka” (Marta Słocińska, Anna Bąbelek). Strona internetowa wydawnictwa znajduje się pod adresem: https://wydawnictwopodskoki.pl.

Rozmowę poprowadzi:

Monika Osińska – Żabka

  • certyfikowana Doradczyni Noszenia Dzieci AND z 7 letnim stażem i ogromnym doświadczeniem!
  • mama 2 dziewczynek nosząca od 12 lat!
  • promotorka pracy zdalnej zwiększającej kompetencje rodziców w zakresie nie tylko noszenia ale też pielęgnacji niemowlęcia
  • Właścicielka strony www.MeaBabywearing.pl na której znajdziecie sklep, wypożyczalnię, bazę wiedzy i inne ciekawostki z zakresu noszenia dzieci
  • prywatnie Nadsztygar na kopalni 🙂

Wulkan energii! Cudowny nauczyciel (w końcu pewne umiejętności wyssała z mlekiem matki) i doradczyni, dla której nie ma rzeczy niemożliwych!

Ostatnia szansa - zapisz się już teraz!

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
0