Zadzwoń: 606 980 855

Napisz: monika.osinska@meababywearing.pl

Konsultacje online – krok po kroku!

Sytuacja z pandemią koronawirusa zmusiła nas – doradców noszenia do szerokiego rozpowszechnienia konsultacji online zamiast tych, które na co dzień wykonujemy spotykajac się z rodzicami. Ale czy u mnie takie konsultacje pojawiły się wczoraj? Zdecydowanie nie! Ja konsultuję online już od blisko półtorej roku. Jak zatem wygląda przebieg takiej konsultacji?

Co jeśli nie masz swojej chusty?

W takiej sytuacji w pierwszej kolejności zajmiemy się dopasowaniem dla ciebie chusty – to też z powodzeniem możemy zrobić za pomocą elektronicznych kanałów komunikacji. Wybór chusty może odbywać się w czasie rozmowy telefonicznej,  pisanej lub rozmowy wideo – tu mamy pełną dowolność formy współpracy!

Możesz zdać się na moją ocenę chusty w zakresie dostosowania jej właściwości do Twoich potrzeb. Możesz też wybrać więcej niż jedną chustę i do 30 dni dokonać zwrotu! To już zależy od Ciebie i Twojego zaufania do mojej pracy :). 

Najważniejsze jest znalezienie kompromisu pomiędzy Twoimi potrzebami i możliwościami a dostępnymi i proponowanymi dla początkujących produktami. W tej części naszego spotkania ustalimy również wstępnie jakie wiązanie wybierzemy do nauki ponieważ do wiązania dopasowujemy długość potrzebnej dla Was chusty. 

Na tym etapie możemy też wybrać produkty pomocnicze jak chustę kółkową czy potrzebne (bardziej lub mniej niezbędne) akcesoria. 

Kiedy chusta już do Ciebie dotrze zajmiemy się tą właściwą częścią konsultacji czyli … 

Zaufanie do doradcy noszenia – kluczowa kwestia w naszej współpracy. Pamiętaj, że wybierając doradcę musisz mieć pewność, że to co ci przekazuje jest rzetelną wiedzą popartą praktyką, stałym podnoszeniem kwalifikacji i otwartością na drugą osobę. Bez tego żadna współpraca nie będzie miała racji bytu!  Jeśli chcesz poznać moje  zaplecze edukacyjne zerknij na stronę -> O mnie!

Wybór i nauka wiązania

Ta częś konsultacji przebiega podobnie podczas spotkania face to face jak i podczas wideo rozmowy, w czasie której będziemy pracować tym razem.  Na początek musimy porozmawiać o Waszych potrzebach i wyobrażeniach o noszeniu.  Do Waszych potrzeb dobierzemy ostatecznie wiązanie, które będzie przedmiotem naszej pracy. Na jednych konsultacjach uczymy się jednego wiązania! Jeśli jednak chcesz dodatkowo skonsultować inny rodzaj wiązania – uprzedź mnie o tym wcześniej! To da się zrobić, jednak trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim możliwości dziecka! 

Dalsza część konsultacji to przede wszystkim praca na tym co wzajemnie obserwujemy na swoich ekranach. Najpierw ja demonstruję wiązanie i krok po kroku z najdrobniejszymi szczegółami tłumaczę jego elementy a potem Ty razem ze mną wykonujesz takie wiązanie na sucho (nauka schematu wiązania i kolejności ruchów). 

 

 

Kolejny etap to praca z dzieckiem – uwaga tu już niezbędna będzie druga osoba obok Ciebie! Twój “operator kamery” będzie miał za zadanie pokazywanie mi do obiektywu poszczególnych elementów wykonywanego wiązania, żebym na bieżąco mogła korygować błędy i podpowiadać, co można by zrobić lepiej.  Ty natomiast proś mnie do skutku jeśli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe, czegoś nie dostrzegasz lub też jakiekolwiek elementy wzbudzają Twój strach lub dyskomfort. To jest czas, który w pełni poświęcam Tobie – wykorzystaj go! 

W czasie konsultacji zupełne minimum to wykonanie 2 wiązań z dzieckiem (3 to standard a 4 to już dla wytrwałych maluchów) pamiętając, że dziecko to mały acz bardzo wymagający człowiek. Czasem trzeba potrzeby maluszka postawić ponad czasem i potrzebą rodzica czy doradcy, dlatego rezerwujemy sobie na spotkanie nie mniej niż 2 godziny.  

Chusta na początek najlepiej jak będzie spełniała takie cechy:

1. Będzie bawełniana – najlepszy skład do nauki noszenia

2. Będzie miała paski lub gradacyjną zmienność kolorów po osnowie (po szerokości chusty)

3. Będzie miękka i nie za gruba (w zależności od splotu są to chusty o gramaturze do 280g/m2 – moje ideały to chusty w przedziale 240-270g/m2)

Więcej o doborze pierwszej chusty przeczytasz Tutaj

Konsultacja konsultacją ale co potem?

Tak samo jak w przypadku konsultacji face to face tak i w przypadku spotkania wideo po tych wspólnie spędzonych godzinach nasz kontakt się nie kończy. Nauka wiązanie to nie tylko same konsultacje ale cierpliwa praca z dzieckiem i chusta w Waszym codziennym funkcjonowaniu. 

Dlatego jak długo tego potrzebujesz jestem do twojej dyspozycji w różnych kanałach komunikacji. Jeśli potrzebujesz skonsultować wiązanie – napisz do mnie. Podpowiem Ci jak wykonać poprawnie zdjęcia aby ułatwić mi sprawdzenie wiązania i wskazać możliwe formy korekty. 

Pomocne mogą się również okazać filmy dostępne na moim kanale YouTube

Jeśli jednak potrzebujesz mojej pomocy – zawsze możesz skorzystać z konsultacji korekcyjnej. 

 

Rodzaje dostępnych konsultacji online:
1. Konsultacja z nauką wiązania – kangurek, kieszonka, 2x, plecak prosty (konsultacja ok 2h w cenie 150zł)
2. Chusta kółkowa (ok 45-60 min w cenie 59zł)

3. Korekta dowolnego wiązania (ok 45-60 min w cenie 59zł)

4. Konsultacja nosidełkowa (pełna konsultacja z doborem nosidełka możliwa jest jedynie z połączeniu z testami nosidełek to ok 45-60 min w cenie 119zł, wersja skrócona polegająca na ocenie pozycji dziecka i dopasowania wybranego nosidełka – ok 20 min w cenie 39zł – przy zakupie nosidełka w moim sklepie GRATIS)

Zamówienia konsultacji można dokonać bezpośrednio pisząc na adres mailowy monika@meababywearing.pl lub na Facebooku lub Instagramie. Lub bezpośrednio w sklepie 

Konsultacje Nosidełkowe - jak tu sobie poradzić!

W przypadku indywidualnego doboru nosidełka najlepszą formą jest skorzystanie z testów nosidełek. Wybieramy 3-4 modele, które pod względem swoich właściwości najlepiej spełnią Wasze oczekiwania. Wysyłam je do Was na tydzień i w tym czasie nosicie się najwięcej jak się da. 

Testy nosidełek:

1. Testy z konsultacją

2. Testy bez konsultacji

 

W tym czasie umawiamy się na wideo rozmowę, podczas której ocenimy w którym nosidełku dziecko układa się najlepiej, które najlepiej pasuje Wam jako osobom noszącym no i oczywiście, które najlepiej odpowiada wam pod względem designu, możliwości wykorzystania jak i ceny! 

Po skorzystaniu z takich testów istnieje możliwość zakupu nosidełka z ekstra rabatem! 

Możliwe jest też skorzystanie z samych testów bez konsultacji – wtedy wyboru dokonujecie sami. Pamiętajcie jednak, że w przypadku dzieci, które jeszcze nie siedzą konsultacja z doradcą i prawidłowe dopasowanie nosidełka jest KLUCZOWE dla zdrowia i bezpieczeństwa malucha!

1 thought on “Konsultacje online – krok po kroku!”

  1. Pingback: Nosidło elastyczne – TAK czy NIE? – Chusty i Nosidła Monika Osińska – Żabka

Leave a Comment

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
0