Zadzwoń: 606 980 855

Napisz: monika.osinska@meababywearing.pl

Idealna chusta do nauki noszenia dziecka

Idealna chusta do nauki noszenia dzieckaCzy chcecie poznać przepis na idealną chustę do nauki noszenia?

Dziś post dla ścisłowców – będzie w punktach, krótko i na temat.

  1. Idealna chusta musi być dobrana DLA WAS. Dobieramy ją zarówno dla rodziców jak i dla dziecka! Jeśli zakładamy, że nosimy od noworodka to szukamy chusty dla noworodka. Jesli zaczynamy ze starszym maluszkiem to dostosowujemy ją do wagi dziecka i preferowanego wiązania. Ale nie zapominajmy, że dostosowujemy ją też do RODZICA! Inny komfort noszenia mają osoby drobne a inny z odrobina ciałka.
  2. Idealna chusta na początek powinna być BAWEŁNIANA. Bawełna jest najbardziej uniwersalna i praktyczna. Można ja prać, prasować a nawet “gotować” w pralce. Nie straszny jej deszcz i nadmiar promieni słonecznych. Jest miękka i pozwala łatwo nauczyć się współpracy z materiałem!
  3. Idealna chusta dobrze jeśli ma GRADACJĘ KOLORÓW! Nauka wiązania polega na dociąganiu chusty w sposób precyzyjny poszczególnych pasemek materiału – jeśli wiemy gdzie szukac luzu łatwiej będzie nam korygowac początkowe błędy.
  4. Idealna chust do nauki musi mieć ODPOWIEDNIĄ GRAMATURĘ. No i tu patrz punkt pierwszy. Jesli uczymy się z noworodkiem możemy z powodzeniem sięgac po chusty najcieńsze (od 180 do max 280g/m2). Jeśli już nasz smerf ma 6 i więcej kilogramów warto podniść granice gramatury do około 240g/m2 nawet do 300.
  5. Idealna chusta do nauki, zeby wogóle chciało nam się uczyć musi się nam PODOBAĆ! My baby uwielbiamy czuć się piękne 🙂 chusty szalenie nam w tym pomagają 😀

Pogodzenie tych cech nie należy do najłatwiejszych zadań rodzica dlatego w tym celu przyda się wam oparcie w fachowej radzie doradcy noszenia. Ja jestem do waszej dyspozycji w grupie doradczej “Start do chustonoszenia

Stworzyłam też dla was specjalną kategorię w moim sklepie – “Pierwsza chusta” to dział gdzie nie znajdziecie chust, których sama bym wam nie poleciła!

Leave a Comment

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
0