Zadzwoń: 606 980 855

Napisz: monika.osinska@meababywearing.pl

Poznaj chustę – dwa rodzaje chust: długa i kółkowa

Rodzaje chust długa czy kółkowa

Rodzaje chust do noszenia dzieci

Bedzie krotko i tresciwie.

Do dyspozycji rodziców firmy chustowe przygotowaly nam dwa rodzaje chust:

💎chusty długie wiązane
💎chusty kółkowe

(Celowo w moim opisie ominę temat chusty elastycznej ponieważ jej zastosowanie przy okazji chustonoszenia jest troche bez sensu)

Zatem dla kogo i na jakie okazje sa poszczegolne rodzaje chust?

💛💙💜Chusty dlugie wiązane:💛💙💜

to kawal materialu o szerokosci od 55 do 75cm i długosci w przedziale od 3 do nawet 6 metrów. O tym jak dobierać rozmiary poświęcę osobny post ale zasadniczo kierujemy sie w doborze 2 czynnikami: rodzajem stosowanego wiazania jak rowniez gabarytami osoby noszącej.
Chusty dlugiej mozemy uzyc praktycznie do dowolnego rodzaju wiązania zariwno z przodu jak i na plecach czy na biodrze.
Najczesciej używamy jej do wiązań symetrycznych (kangurek, kieszonka czy plecak) w których z powoidzeniem motamy maluszki nawet na długie wyprawy ponieważ zarówno dla malucha jak i dla noszącego obciązenia są równomierne i nie wpływają negatywnie na rozwój.

💛💙💜Chusty kółkowe:💛💙💜

ich długość w zdecydowanej wiekszości zawiera sie między 1,5 do 2,5m. Te najbardziej popularne mają 1,8 do 2,0m. Na jednym z końców zaszyte są dwa kółka dzięki którym “wiążemy” chustę.
Najważniejszą zaletą chusty kółkowej jest fakt, iż wiąże się ja naprawdę szybko w przeciwieństwie do chusty długiej. Jednak najpopularniejsze używane wiązanie chusty kółkowej jest wiązaniem asymetrycznym zarówno z przodu jak i na biodrze osoby noszącej. Wiązania takie nierównomiernie stymulują malucha powodując, iż jedna ze stron stymulowana jest bardziej druga mniej. Dlatego spiszę donieść, że używając chusty kółkowej musimy pamiętać, żeby wiązać malucha na przemian na jednej i drugiej stronie. Ważne jest też zeby zastosowanie chusty kółkowej było raczej krótsze niż dłuższe.

Zatem podsumowując
💚chusta długa – wiązanie dłuższe, symetryczne na komfortowe noszenie nawet po kilka godzin.

💚chusta kółkowe – wiązania szybkie asymetryczne na zastosowania ekspresowe (włożyć malucha do chusty, przeskoczyć z punktu A do B i wyciągnać malucha z chusty).

Wiadomo – każdy z rodziców spotyka się zarówno z jedna jak i z druga sytuacja dlatego ja rekomenduję:

💥Jeśli masz maluszka, który jeszcze na własnych nogach nie pomyka – kup porządna chustę długą do zastosowań uniwersalnych. Ważne, żeby była komfortowa i pasowała na różne okazje. Awaryjnie kup niskobudżetową chustę kółkową do zadań specjalnych.

💥Jeśli masz starszaka, który co rusz każe się motać po czym zmienia zdanie i podejmuje piesze wędrówki – kup porządna i nośną chustę kółkową. Skrócony czas motania odda przysługę zmniejszając poziom stresu rodzica. Długą chustę miej do zadań specjalnych.

W kolejnych postach będę wspominała o doborze długości i gramatury chusty oraz o tym jak połączyć w idealne dla nas rozwiązanie wszystkie te elementy układanki.

Jeśli widzisz wartość w przeczytanym materiale – zaproszam do komentowania i udostępniania. Jeśli zaś pominałem kwestie, które wymagają szerszego omówienia – komentarze są do twojej dyspozycji – mogę doprecyzować szczegóły albo też stworzyć kolejny post stanowiący o danym zagadnieniu.

Ps. chusta ze zdjęcia to Rasta heartwave z czarnym wątkiem marki Sensimo Slings

Leave a Comment

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
0